21 listopada odbyły się już czwarte zajęcia z projektu “Konstruktorzy marzeń”, sponsorowanego przez CNK w Warszawie i firmę Boeing,  

Klubowicze próbowali zaprojektować spadochron tak, aby zapewnił bezpieczne lądowanie jajka umieszczonego w plastikowym kubeczku.

Powstało pięć różnych spadochronów do wykonania których użyto dwóch rodzajów cerat, stylonu, materiału z pudełka i foliowej torby. Pierwsze testy klubowicze przeprowadzili na schodach badając jak zachowają się ich spadochrony bez obciążenia i obciążone kluczami. Po wprowadzeniu poprawek właściwy test wykonali wypuszczając swoje spadochrony z drugiego piętra budynku szkoły.  Z dumą  donosimy, że tylko jedno jajko lekko pękło podczas lądowania.

Czy wiesz, że:

Pierwszy spadochron w plecaku wymyślili pod koniec XIX wieku Hermann Lattemann i jego żona Käthe Paulus. Ona opatentowała też innowację polegającą na dodaniu małego spadochronu, tzw. wyciągającego, który po otwarciu „wyciąga” spadochron główny z plecaka, zmniejszając ryzyko, że ten drugi się nie otworzy.

Przygotowały MK i MK