W bibliotece szkolnej działa Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej (ICIM). Powstało ono w ramach projektu „Internetowe centra informacji multimedialnej w bibliotekach szkolnych i pedagogicznych” współfinansowanego z Europejskiego Funduszu.

Otrzymaliśmy 8 stanowisk komputerowych dla czytelników, sieciowe urządzenie wielofunkcyjne (drukarka, skaner) oraz oprogramowanie multimedialne, czyli:

  • Encyklopedię PWN,
  • Wielki multimedialny atlas świata PWN,
  • Słownik języka polskiego.

Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej służy przede wszystkim do celów edukacyjnych. Użytkownicy mogą poszukiwać w Internecie lub w encyklopediach multimedialnych informacji potrzebnych do wykorzystania na lekcjach i poza nimi. Mogą też tworzyć własne dokumenty i prezentacje oraz korzystać z dostępnych w bibliotece programów edukacyjnych.

 

MK