29 maja br. odbył się w naszej szkole zorganizowany przez Samorząd Uczniowski piknik z okazji Dnia Dziecka, którego ciekawa, rozbudowana formuła, zaangażowanie całej samostrzelskiej społeczności oraz piękna pogoda wpłynęły na wspólnie i niezwykle przyjemnie spędzony czas. Po planowych trzech lekcjach, które minęły o wiele szybciej niż zwykle, zostaliśmy zaproszeni w przenikające się dźwiękami i zielenią magiczne plenery na koncert słowno-muzycznych rozmaitości w wykonaniu naszych utalentowanych uczniów: Asi, Natalii, Nicole, Mai oraz Olka pod opieką p. Krzysztofa Troczyńskiego. Trawa, ławki, a także przyniesione przez słuchaczy koce stały się amfiteatrem wzruszeń oraz wspólnej zabawy za sprawą znanych i lubianych przebojów. Jak się później okazało był to rytmiczny wstęp do belgijki, fantastycznie, w doskonałych nastrojach zatańczonej na szkolnym dziedzińcu. Następnie tanecznym krokiem udaliśmy się na kiermasz słodkości. Dochód zebrany z ich sprzedaży przeznaczyliśmy na zakup voucheru do Multikina w Bydgoszczy i przekazaliśmy go wychowankom z Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Paulinie.

Po muzyczno-taneczno-smakowej uczcie przyszła kolej na zmagania sportowe, a dokładnie przeciąganie liny przez sześcioosobowe reprezentacje klas i nauczycieli. Nie było równych i równiejszych, zwycięzców i przegranych, wszyscy walczyliśmy na całego i ze wszystkich sił. Najważniejsze były pozytywne emocje, zdrowa rywalizacja i żywioły śmiech wśród dopingujących.

Ostatnim akcentem obchodów tego dnia było prezentowanie przez poszczególne klasy na szkolnej auli wylosowanych wcześniej krajów Unii Europejskiej, które weszły do niej wraz z Polską w 2004 roku lub później. Począwszy od państw bałtyckich, przez Czechy, Słowację Węgry, kraje bałkańskie, jak Bułgaria, Rumunia, Słowenia i Chorwacja, aż po wyspiarskie Cypr i Maltę, poznawaliśmy ciekawostki, narodowe zwyczaje, kuchnię i folklor, jak również historię naszych europejskich sąsiadów. Były też lokalne przysmaki, ludowe tańce, etniczna muzyka i wspaniała zabawa, jak zawsze w Samostrzelu.

Tekst: Marek Jackiewicz