Od 10 do14 czerwca 2024 roku, uczniowie ZSCKR Samostrzel uczestniczyli w wycieczce pełnej przygód i niezapomnianych wrażeń w Bieszczady.

Pierwszego dnia rozpoczęli swoją przygodę od zwiedzania Sandomierza. To piękne miasto, położone na siedmiu wzgórzach, zachwyciło wszystkich swoim niepowtarzalnym urokiem. Szczególnym zainteresowaniem cieszyła się podziemna trasa turystyczna oraz Wąwóz Królowej Jadwigi.

Kolejny dzień wypełniły atrakcje w Polańczyku oraz w Solinie. Wycieczkowicze odbyli podróż bieszczadzką kolejką gondolową, zachwycali się spacerem po zaporze, rejsem statkiem po Solinie oraz wizytą w Ogrodzie Biblijnym w Myczkowcach. Dzień ten dostarczył nam nie tylko estetycznych wrażeń, ale również duchowej refleksji.

Środa przywitała turystów słonecznym porankiem, który zachęcił do wyprawy na Połoninę Wetlińską. Podczas trasy prowadzącej do kultowego schroniska Chatka Puchatka uczniowie mieli okazję poznać tradycję pozdrawiania się na górskich szlakach, a wieczorem, po dniu pełnym aktywności, relaksowali się w Aquaparku Aquarius w Lesku.

Najbardziej ekscytującym punktem całej wyprawy była bez wątpienia wizyta w Energylandii. Parku rozrywki, pełnym emocjonujących atrakcji. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się roller coastery Hyperion, Zadra i Mayan, które dostarczyły najbardziej odważnym prawdziwą dawkę adrenaliny, a także zabawy i radości.
Pomimo że wycieczka dobiegła końca, pozostawiła u wszystkich uczestników poczucie niedosytu i chęć powrotu do tych niesamowitych miejsc przy kolejnej okazji.

Organizacja takiego wyjazdu była możliwa dzięki zaangażowaniu wielu osób, w tym nauczycieli, przewodników i rodziców oraz biura podróży Mag TRAVel z Nakła nad Notecią.

Tekst: Ewa Tetzlaff