28 października w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Samostrzelu o godzinie 12 odbyło się uroczyste spotkanie, na którym uczestnicy siódmej edycji projektu Pamiętajmy o Ogrodach podsumowali swoją pracę. Honorowymi gośćmi spotkania były dyrektor szkoły pani Małgorzata Ciechanowska, wicedyrektor pani Ewa Makowska i kierownik praktyk zawodowych pani Adrianna Grzegorek – Trybuszewska. Tegoroczna edycja projektu współfinansowana ze środków Powiatu Nakielskiego, a realizowana pod czujnym okiem pomysłodawczyni i koordynatora wszystkich przedsięwzięć pani Michaliny Damskiej, pozwoliła przyszłym architektom krajobrazu na rozwijanie się bardzo wielu aspektach. Wszyscy uczestnicy projektu udoskonalili swoje umiejętności projektowania, zakładania i pielęgnowania terenów zieleni, tworzenia kompozycji okolicznościowych z roślin biorąc udział czy to w pracach pielęgnacyjnych, czy to w konkursach „Magiczne Wariacje z Kamieniem” lub  „Skarpa ku Rokitce”. Dzięki tej ich działalności otoczenie szkoły zawsze było zadbane i wzbogaciło się o nowe nasadzenia i atrakcyjne formy małej architektury krajobrazu wykonane z kamienia.

 Uczestnicząc w Targach Edukacyjnych i Targach Turystycznych w Minikowie, przygotowując lekcje
i pokazy dla gości ze Słowenii oraz Święto Krowy i Święto Niezapominajki  uczniowie nabyli szereg umiejętności interpersonalnych, nauczyli się też prezentować swoje prace oraz pokazywali piękno zawodu architekta krajobrazu młodszym kolegom.

Podczas realizacji zadań wszyscy rzetelnie przykładali się do pracy, a najbardziej wyróżniający się uczniowie otrzymali nagrody i słodkie upominki.

Zachęceni swoimi osiągnięciami, przy pysznym torcie, oglądając prezentację z realizacji projektu przygotowaną przez Różę Siemion – uczennicę klasy III Technikum Architektury Krajobrazu nasi uczniowie już zaczęli planować  następną edycje projektu Pamiętajmy o Ogrodach.