21. czerwca w murach Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Wincentego Witosa w Samostrzelu odświętnie i uroczyście zakończono mijający rok szkolny. Jak zawsze z dużą radością przywitano wszystkich przybyłych gości, wśród których byli: Wójt Gminy Sadki – p. Michał Piszczek, Dyrektor Kujawsko-Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Minikowie – p. Ryszard Kamiński, Prezes Krajowego Zrzeszenia Producentów Rzepaku i Roślin Białkowych – p. Juliusz Młodecki (samostrzelscy absolwenci), a także p.Wioletta Herholz – Naczelnik Biura Powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Nakle nad Notecią, która odczytała zgromadzonym w szkolnej auli list Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi – p. Czesława Siekierskiego.

Pani Dyrektor ZSCKR w Samostrzelu Małgorzata Ciechanowska, podsumowując miniony rok szkolny, doceniła wspólną wytężoną pracę uczniów i pedagogów oraz liczne osiągnięcia i sukcesy w olimpiadach przedmiotowych i konkursach.  Wyjątkowym momentem uroczystości było pożegnanie uczniów klasy III Branżowej Szkoły I stopnia w zawodzie mechanik operator pojazdów i maszyn rolniczych, wśród których postawą i osiągnięciami w nauce wyróżnił się Mikołaj Smełsz. Jego rodzice  z rąk p. Dyrektor otrzymali list gratulacyjny.

Później, wyróżniający się w nauce uczniowie pozostałych klas otrzymali świadectwa z biało- czerwonym paskiem i ufundowane przez Radę Rodziców, którą reprezentowała p. Przewodnicząca Magdalena Ciołek, upominki w postaci okolicznościowych bonów. Najwyższą średnią ocen w szkole: 5,43 uzyskała Kalina Jóźwicka z klasy I Technikum Weterynarii. Na scenę zaproszono również wyróżnioną w ogólnopolskim konkursie Wincenty Witos – człowiek czynu i wolności Zofię Orzech z klasy II Technikum Weterynarii, której autorski lapbook zdobył uznanie jury. Nagrodę wręczył opiekun merytoryczny p. Marek Jackiewicz.

Atrakcyjności całemu spotkaniu dodały wokalny występ uczennicy klasy III Technikum Weterynarii – Natalii Kleczewskiej i filmik z  życzenia na wakacje. Uroczystość, przygotowaną przez klasę I Technikum Weterynarii pod czujnym okiem p. Magdaleny Wyczańskiej- Jabłkowskiej poprowadziły debiutujące w tej roli Magdalena Kubicka, Lilianna Krzemińska i Helena Nowak. Pożegnanie uczniów i nauczycieli przed wakacyjną przerwą było jednocześnie radosnym wstępem do dwumiesięcznego letniego wypoczynku.

Tekst: Marek Jackiewicz