,,Zacną rzeczą jest się uczyć, jeszcze zacniejszą – nauczać’’. Słowa Marka Twaina stały się tegorocznym mottem obchodów Dnia Edukacji Narodowej w naszej szkole.

14. października 1773 r., czyli 250 lat temu, z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego została utworzona Komisja Edukacji Narodowej – pierwsze w Polsce i w Europie władze oświatowe. Dla upamiętnienia tego wydarzenia od 1972 r. obchodziliśmy Dzień Nauczyciela, a od 1982 r. – Dzień Edukacji Narodowej, czyli święto wszystkich pracowników oświaty.

W Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Wincentego Witosa w Samostrzelu, wzorem ubiegłego roku, uczniowie klasy III LT przy współpracy p. Olgi Cegielskiej, p. Olgi Juchacz i p. Bernadety Sobierajskiej przygotowali ślubowanie klas pierwszych i II galę – WITOSY 2023.

Do WITOSÓW typowani byli pracownicy w dziewięciu kategoriach, a zwycięzcy to osoby, na które oddano najwięcej głosów. Oto lista laureatów poszczególnych kategorii:

I SZWAJCARSKI ZEGAREK – p. Adrianna Grzegorek – Trybuszewska

II ZŁOTE USTA – p. Ewa Zdrojewska – Baliniak

III DOBROCZYŃCA LUDZKOŚCI – Ewa Tetzlaff

IV SZKOLNY SMAKOSZ – p. Radosław Hyży

V DEBIUT ROKU – P. Marcela Gruszczyńska

VI ULUBIENIEC PUBLICZNOŚCI – p. Agnieszka Wieczorek

VII TOP NAUCZYCIEL – p. Olga Cegielska

VIII SZKOLNY DETEKTYW – p. Elżbieta Ewich

IX MISS ELEGANCJI – P. Magdalena Wyczańska – Jabłkowska

Galę WITOSY 2023 poprowadzili Patrycja Zygiel i Aleksander Leks, nad stroną dźwiękową czuwała Nicola Pater, a operatorem technicznym był Marcel Kiełpikowski. Sceną artystyczną zawładnęły niezastąpione – Asia Pokojska i Natalia Kleczewska, które już tradycyjnie oczarowują nas swoimi niebanalnymi interpretacjami znanych utworów. Wręczającymi nagrody byli goście show-biznesu nie tylko z Polski, prosto z Ameryki przyleciały do nas chociażby Kim Kardashian czy Caroline Derpieński.

Obchody Dnia Edukacji Narodowej w naszej szkole miały charakter uroczysty, ale okraszony dużą dawką humoru i pozytywnych emocji.

Tekst: Olga Cegielska, Bernadeta Sobierajska.