Drogi Uczniu!

Po raz kolejny zapraszamy Cię do udziału w ogólnopolskim, amatorskim konkursie filmowym „Świat się kręci wokół wsi”.

Konkurs, już po raz trzeci organizowany jest przez MRiRW.

Nagraj film i przekaż go do 15 września pani Magdalenie Wyczańskiej-Jabłkowskiej, formularze zgłoszenia przyjmowane są  do 22 września 2023 r., a filmy do 13 października 2023 r.

Konkurs jest skierowany do młodych mieszkańców wsi, w wieku od 16 do 30 roku życia. Film powinien być wykonany samodzielnie, przy czym dopuszczalne jest filmowanie głównego bohatera filmu, w celu zapewnienia jego wizerunku w filmie, przez osobę̨ trzecią. Film powinien być długości od 30 sekund do 2 minut, z tolerancją techniczną do 15 sekund (łącznie do 2 minut 15 sekund).

Celem konkursu jest ukazanie wsi jako miejsca z nowymi perspektywami do życia i rozwoju zawodowego, szczególnie dla ludzi młodych. Poprzez swoje prace macie zachęcić i przekonać, że życie na wsi ma wiele pozytywnych aspektów, a rolnik to zawód z przyszłością. Macie pokazać, że rolnictwo to ważna gałąź gospodarki narodowej, w której efektywnie wykorzystuje się fundusze unijne. Możecie również zaprezentować rolników jako tych, którzy zapewniają bezpieczeństwo żywnościowe, pielęgnują tradycję i  dziedzictwo kulturowe polskiej wsi oraz adaptują trendy w zakresie ekologii i ochrony środowiska.

Najlepsze prace konkursowe zostaną wyróżnione nagrodami pieniężnymi.

  1. za zajęcie I miejsca – 7 000 zł brutto;
  2. za zajęcie II miejsca – 5 000 zł brutto;
  3. za zajęcie III miejsca – 3 000 zł brutto.

Ponadto dopuszcza się przyznanie wyróżnień, każde w wysokości 1 000 zł brutto oraz upominków rzeczowych, ufundowanych przez Partnerów Konkursu.

Przed Wami 2 miesiące wakacji! Wykorzystajcie ten czas na odpoczynek, bezpieczną zabawę i zrealizowanie kreatywnych pomysłów!

Czekamy na Wasze filmy!

Szczegóły dotyczące konkursu, w tym regulamin w podanym linku: https://www.gov.pl/web/rolnictwo/iii-ogolnopolski-konkurs-filmowy-swiat-sie-kreci-wokol-wsi—2023-r