21. grudnia 2023 roku w auli naszej szkoły odbyło się spotkanie z okazji świąt Bożego Narodzenia. Podobnie jak w roku ubiegłym montaż słowno-muzyczny przygotowali uczniowie klasy 3LT w składzie: Patrycja Zygiel, Weronika Gródkowska i Aleksander Leks, którzy opowiedzieli nam jak prawdziwie przeżyć święta i składać życzenia. Oprawę muzyczną przygotowały: Joanna Pokojska (śpiew), Nicole Pater (skrzypce, gitara) oraz Natalia Kleczewska (keyboard, śpiew).

Po zakończeniu części artystycznej Pani Marcela Gruszczyńska wręczyła nagrody w plebiscycie na sportowca roku. W kategorii dziewcząt zwyciężyła Joanna Pokojska z kl. 3LT, a wśród chłopców Hubert Kowalski z kl. 4FT.

Panie Agnieszka Skórzewska i Adrianna Grzegorek – Trybuszewska wręczyły kolejno nagrody za konkursy Szkolny mistrz tabliczki mnożenia oraz Młodzież zapobiega pożarom.

Nastąpiło również podsumowanie akcji Szlachetna Paczka. Pani Magdalena Wyczańska – Jabłkowska podziękowała wszystkim za udział i zaangażowanie.

Składając życzenia świąteczne Pani dyrektor ZSCKR w Samostrzelu Małgorzata Ciechanowska podziękowała wszystkim za trudny czas ostatnich czterech miesięcy pracy i nauki oraz wręczyła nagrody dla nauczycieli.

Po części oficjalnej, uczniowie udali się na wigilie klasowe.

Tekst Andrzej Saja