Jeśli potrafisz o czymś marzyć, potrafisz tego dokonać. (Walt Disney)

Koniec kwietnia w każdej szkole średniej to czas pożegnań najstarszych roczników uczniów, to zamknięcie pewnego etapu. Jest to również początek nowego rozdziału, zaproszenie do swojego życia nowej ekscytującej przygody i nie ma tu już miejsca na odwrót, jest tylko czas na działanie i spełnianie marzeń.

W Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Wincentego Witosa w Samostrzelu 28. kwietnia 2023 r. 17 uczniów technikum weterynarii i 19 uczniów technikum rolniczego otrzymało świadectwa ukończenia szkoły. Wychowawczynie klas pani Magdalena Wyczańska – Jabłkowska i pani Adrianna Gregorek – Trybuszewska wręczyły swoim wychowankom świadectwa ukończenia szkoły średniej. Na szczególne słowa uznania zasługują uczennice technikum weterynarii, które otrzymały świadectwa z wyróżnieniem: Martyna Chylewska, Zuzanna Strzyżewska i Alicja Sekulska. Za dodatkowe działania na rzecz szkoły, osiągnięcia sportowe i prace charytatywne docenieni zostali również Aleksander Fac, Kinga Dobosz, Jakub Zygiel, Zuzanna Strzyżewska, Bartłomiej Wysocki, Konrad Puławski, Dagmara Maciejewska.

Całą uroczystość poprowadzili uczniowie z klas młodszych, którzy przy wsparciu nauczycieli przygotowali wzruszające pożegnanie i część artystyczną, podczas której wybrzmiała piosenka w wykonaniu nauczyciela muzyki pana Krzysztofa Troczyńskiego i Oliwii Posieczek. A już absolwenci – Zuzia i Konrad skierowali podziękowania do dyrekcji, nauczycieli, rodziców i pozostałych pracowników szkoły. Niespodzianką było wykonanie piosenki przez Zuzannę Strzyżewską i Bartłomieja Wysockiego. Ostatnim punktem ceremonii był poczęstunek dla wszystkich zaproszonych gości.

Tekst: Olga Cegielska, Bernadeta Sobierajska.