6. kwietnia 2018 r. już po raz jedenasty uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów mieli okazję wziąć udział w Targach Edukacyjnych, które zorganizował Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Samostrzelu.

Mogli oni zapoznać się z ofertą edukacyjną  szkół Powiatu Nakielskiego. Z dużym zainteresowaniem spotkała się oferta ZSP  w Samostrzelu, które kształci uczniów w atrakcyjnych kierunkach technicznych:  weterynaria, architektura krajobrazu, rolnictwo, a także w Branżowej Szkole I Stopnia, umożliwiającej naukę w wybranym zawodzie.

Przybyli tego dnia do Samostrzela  liczni goście, gimnazjaliści i ich rodzice poznali z bliska specyfikę szkoły, mogli zwiedzać dobrze wyposażone pracownie przedmiotów zawodowych oraz wziąć udział w wielu pokazach umiejętności weterynaryjnych, rolniczych, florystycznych, fryzjerskich, stolarskich i kulinarnych. Jak co roku, dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz groomerski (strzyżenie psa), wystawa nowoczesnego sprzętu rolniczego i woliera z bażantami. Targom towarzyszyła miła atmosfera i duże zainteresowanie młodzieży. Warto podkreślić, że stało się to dzięki niezwykłemu zaangażowaniu uczniów, którzy w pełni udowodnili, że kierunek, który wybrali jest ich prawdziwą pasją.

materiał:  Małgorzata Ciechanowska