Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Rolniczych to jeden z najstarszych i najbardziej prestiżowych konkursów wiedzy oraz umiejętności praktycznych organizowany w naszym kraju, któremu patronuje Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, a także Ministerstwo Środowiska.

20 kwietnia 2018 roku odbyły się eliminacje okręgowe XLII Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych, w których udział wzięli najlepsi uczniowie Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. W. Witosa w Samostrzelu.  W trakcie piątkowych zmagań IV miejsce w bloku: produkcja zwierzęca wywalczył  Marek Kapczyński uczeń klasy IV Technikum Weterynarii i tym samym zakwalifikował się do finału etapu centralnego. Na wyróżnienie zasługują również:  Magdalena Grześkowiak z klasy III Technikum Weterynarii, która zajęła wysokie 4 miejsce w bloku: weterynaria, Weronika Babiarz z klasy III Technikum Architektury Krajobrazu – VI miejsce w bloku: architektura krajobrazu, Jakub Okoński z klasy IV Technikum Rolniczego – VI miejsce w bloku: produkcja roślinna, oraz Szymon Wójcik z klasy II Technikum Rolniczego – IX miejsce w bloku: agrobiznes.

W eliminacjach okręgowych OWiUR wzięło udział kilkuset uczniów szkół średnich z całej Polski. Nie było łatwo – mówili zgodnie, a jednak po raz kolejny uczniowie z Samostrzela nie zawiedli.

Eliminacje centralne XLII edycji OWiUR odbędą się na terenie Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu w dniach 7-8.06.2018 r.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Tekst: M. Piasecka, J. Lach