3 lutego 2018 roku odbyła się studniówka Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Wincentego Witosa w Samostrzelu. Oficjalna część balu rozpoczęła się o godzinie 19:00 tradycyjnym polonezem. Po przepięknym, dostojnym tańcu reprezentanci kierunków powitali przybyłych gości.

            „Wszyscy pamiętamy moment, w którym po raz pierwszy przekroczyliśmy próg tej szkoły. W każdym z nas budzi ona inne emocje… ale jesteśmy zgodni co do jednej rzeczy – ta szkoła stała się dla nas drugim domem.”

Zgodnie z tymi słowami uczniowie szczerze podziękowali osobom, które  sprawiły, że szkoła stała się dla nich domem – ostoją bezpieczeństwa i ciepła. Podziękowania został y przekazane dyrekcji, nauczycielom, wychowawczyniom, rodzicom, oraz obsłudze. Na koniec głos zabrała pani dyrektor Małgorzata Ciechanowska, która uświadomiła obecnym, że „Ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy, ważnych jest kilka tych chwil, tych na które czekamy”- cytując słowa piosenki Marka Grechuty.

Po przerwie obiadowej nastąpił moment na akcent artystyczny. Uczniowie przedstawili film – krótkometrażową parodię programów rozrywkowych, pt.”Damy i Wieśniaki”, który w satyryczny sposób przedstawiła drobne stereotypy oraz relacje międzyludzkie mieszkańców miast i wsi.

O godzinie 23:00 nastąpiła kolejna bardzo ważna chwila. Wychowawczyni, pani Aleksandra Składanowska przypięła wszystkim maturzystom koniczynki, które pełniły funkcję amuletu szczęścia.

O pełny parkiet przez całą noc zadbał dj Rafał Magdziarz, który przygotował profesjonalną oprawę wizualno-muzyczną. Zabawa ze zbieraniem fantów od gości sprawiła, że po całej sali latały krawaty, sznurówki, pomarańcze, a nawet papier toaletowy. Z całą pewnością ten wieczór utkwi na długo w głowach wszystkich balowiczów.

Tekst: Róża Siemion

Film: Dariusz Górzyński