22 maja b.r. w Szubinie odbyła się VII Powiatowa Olimpiada Obrony Cywilnej, której organizatorem było Starostwo Powiatowe w Nakle nad Notecią oraz samorządy gmin z terenu powiatu nakielskiego. Celem olimpiady było upowszechnianie i pogłębianie teoretycznej i praktycznej wiedzy o obronie cywilnej wśród młodzieży szkół ponadgimnazjalnych powiatu nakielskiego.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie technikum rolniczego, w składzie: Jakub Grochowski i Mariusz Meller. Uczestnicy zawodów najpierw zmierzyli się rozwiązaniem testu pisemnego, składającego się z 25 zadań zamkniętych wielokrotnego wyboru, a następnie musieli się wykazać wiedzą i umiejętnościami praktycznymi z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, obrony cywilnej i powszechnej samoobrony. Część praktyczna odbyła się na czas i polegała na wykonaniu kilku zadań: strzelanie z karabinka pneumatycznego, rzut granatem do celu, ubieranie odzieży ochronnej i maski przeciwgazowej, ochrona przeciwpowodziowa oraz udzielanie pierwszej pomocy osobie poszkodowanej.

Przedstawiciele Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. W. Witosa w Samostrzelu spisali się medal, zajmując zaszczytne II miejsce w powiecie. Przegrali z uczniami ZSP im. Stanisława Staszica jednym punktem. Nagrody finalistom wręczyli: Andrzej Kinderman – Wicestarosta Nakielski i Wiesław Stepczyński – Zastępca Burmistrza Szubina .

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Materiały: Rafał Kempka