Dnia 22.05.2016r. udaliśmy się  wraz z wychowawczyniami p.Renatą Słomą i p.Martą Kołos na trzydniową wycieczkę do Kołobrzegu. Pomimo wielu niedogodności, podróż minęła nam w wesołej atmosferze. Po dotarciu na miejsce i zakwaterowaniu się w Wojskowym Domu Wypoczynkowym poszliśmy na spacer nad morze. Niektórzy z nas po raz pierwszy mięli okazję zobaczyć Bałtyk. Wieczorem  wybraliśmy się do kina Wybrzeże na film akcji  “Szybcy i wściekli 8”.

Drugi dzień spędziliśmy bardzo intensywnie. Po śniadaniu udaliśmy się na długi, prawie 4-ro kilometrowy spacer do portu. Tam zwiedziliśmy latarnie morską, muzeum minerałów, kupiliśmy pamiątki oraz popłynęliśmy statkiem Pirat w 40-sto minutowy rejs. Następnie udaliśmy się na obiad i krótki wypoczynek. Pogoda nam sprzyjała więc popołudnie spędziliśmy wygrzewając się na plaży. Zafundowaliśmy sobie również odrobinę luksusu, odwiedzając czterogwiazdkową, obrotową kawiarnię widokową Eleven Club, mieszczącą się jedenastym piętrze w hotelu Arka, gdzie zamówiliśmy sobie pyszne lody. Po powrocie oraz skonsumowaniu kolacji zaplanowaliśmy m.in. podchody, grę w piłkę nożną, badmintona oraz dyskotekę.

Ostatniego dnia aura nie była już tak łaskawa i cały poranek padał deszcz. Po posiłku zdaliśmy pokoje, a ostatnie chwile w ośrodku spędziliśmy m.in. odgadując zagadki lateralne. Bez większych przygód zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do domu.

Przygotowali uczniowie klasy Ia.