16 maja b.r. w Szubinie odbyła się VI Powiatowa Olimpiada Obrony Cywilnej, której organizatorem byłoStarostwo Powiatowe w Nakle nad Notecią oraz samorządy gmin z terenu powiatu nakielskiego. Celem olimpiady było upowszechnianie i pogłębianie teoretycznej i praktycznej wiedzy o obronie cywilnej wśród młodzieży szkół ponadgimnazjalnych powiatu nakielskiego.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy I Technikum Rolniczego, w składzie: Mariusz Meller i Dariusz Pawlak. Uczestnicy zawodów najpierw zmierzyli się rozwiązaniem testu pisemnego, składającego się z 25 zadań zamkniętych wielokrotnego wyboru, a następnie musieli się wykazać wiedzą i umiejętnościami praktycznymi z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, obrony cywilnej i powszechnej samoobrony. Część praktyczna odbywała się na czas i polegała na wykonaniu kilku zadań: rzut granatem do celu, ubieranie odzieży ochronnej i maski przeciwgazowej, ochrona przeciwpowodziowa oraz udzielanie pierwszej pomocy osobie poszkodowanej. Część praktyczna zaczynała i kończyła  się strzelaniem z karabinka pneumatycznego.

Jak na pierwszy raz przedstawiciele Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. W. Witosa w Samostrzelu spisali się medal. Merytoryczne przygotowanie zaowocowało zajęciem III miejsca w powiecie. Nagrody finalistom wręczyli: Tomasz Miłowski – Starosta Nakielski, Artur Michalak – Burmistrz Szubina oraz Krzysztof Bodziński – Komendant Powiatowy Policji w Nakle nad Notecią.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Materiały: Rafał Kempka