8 czerwca odbyła się ostatnia już duża impreza organizowana przez Samorząd Uczniowski – Dzień Samorządności połączony z obchodami Dnia Dziecka. Tematem przewodnim tegorocznego wydarzenia była popularyzacja literatury i promocja zdrowego stylu życia. Około miesiąc wcześniej odbyło się losowanie tytułów książek przez przedstawicieli poszczególnych klas, a zadanie z tym związane polegało na przygotowaniu i przedstawieniu scenek nawiązujących do danych lektur. Jury w składzie: Małgorzata Ciechanowska, Radosław Hyży oraz Agnieszka Krusik mieli przyjemność dokonywania oceny wystąpień i wyłonienia zwycięzców. Nie było to łatwe zadanie, ponieważ większość grup świetnie się przygotowała. Kolejnym wyzwaniem był quiz o zdrowym stylu życia. Dawał on możliwość sprawdzenia wiedzy np. na temat zdrowych nawyków żywieniowych. Następnie odbyły się zmagania sportowe, które miały na celu wyłonić rekordzistów w szkolnej księdze Guinessa w czterech kategoriach. Oto rezultaty:
gimnazjum:

  • skoki przez skakankę – Patryk Burzyński (III a) 95 skoków na 60 sekund
  • żonglerka piłką nożną – Michał Pazderski (I a) 31 odbić na 60 sekund
  • naprzemienne odbicia piłeczki rakietką tenisa stołowego – Jacek Sobierajski (III a) 63 odbicia na 30 sekund
  • stanie na jednej nodze (kolano zgięte w kącie prostym) – Adrian Senska (II b) czas: 7 minut

szkoła średnia:

  • skoki przez skakankę – Lidia Wodzińska (I T) 112 skoków na 60 sekund
  • żonglerka piłką nożną – Paweł Bryś (III ZSZ) 114 odbić na 60 sekund
  • naprzemienne odbicia piłeczki rakietką tenisa stołowego – Jakub Cholewiński (I T) 74 odbicia na 30 sekund
  • stanie na jednej nodze (kolano zgięte w kącie prostym) – Weronika Ziobro (II T) 6 minut i 30 sekund

W czasie, gdy jedni uczniowie uczestniczyli w sportowej rywalizacji inni wraz z wychowawcami przygotowywali zdrowe i pożywne sałatki owocowo/warzywne. Po ocenie przez jury ich smaku, kompozycji składników i sposobu podania można je było degustować w wyznaczonym miejscu, co spotkało się z dużym entuzjazmem.

Ostatnią częścią imprezy było podsumowanie Turnieju Klas. Po wcześniejszej analizie wszystkich obszarów, za które można było otrzymać punkty przedstawiono rezultaty całorocznej rywalizacji. Oto podium:

I miejsce – III a

II miejsce – I T

III miejsce – II T

Zwycięzcy otrzymają czeki pieniężne ufundowane przez Radę Rodziców do wykorzystania na dofinansowanie klasowych przedsięwzięć.

Aleksandra Stachnik