Dnia 09.05.2016r. udaliśmy się  wraz z wychowawczyniami p.Renatą Słomą i p.Martą Kołos na trzydniową wycieczkę do Kołobrzegu. Po dotarciu na miejsce i zakwaterowaniu się w Wojskowym Domu Wypoczynkowym poszliśmy na spacer nad morze. Niektórzy z nas po raz pierwszy mięli okazję zobaczyć Bałtyk. Wieczorem  wybraliśmy się do kina Wybrzeże na sympatyczny musical “Wszystko gra”.

Drugi dzień spędziliśmy bardzo intensywnie. Po śniadaniu udaliśmy się na długi, prawie 4-ro kilometrowy spacer do portu. Tam zwiedziliśmy latarnie morską, kupiliśmy pamiątki oraz popłynęliśmy statkiem Pirat w 40­sto minutowy rejs. Następnie udaliśmy się na obiad i krótki wypoczynek. Pogoda nam sprzyjała więc po południu wyruszyliśmy do centrum Kołobrzegu. Mieliśmy okazję podziwiać ratusz zbudowany w stylu neogotyckim oraz urokliwą starówkę. Po powrocie oraz skonsumowaniu kolacji zaplanowaliśmy m.in. turniej tenisa stołowego, grę w piłkę siatkową, nożną, boules oraz dyskotekę. Kolejny udany dzień sprawił, że sen zmorzył nas nieco wcześniej.

Ostatniego dnia wstaliśmy już o 4:00, aby razem obejrzeć przepiękny wschód słońca. Z uwagi na zmęczenie, do śniadania ucięliśmy sobie jeszcze krótką drzemkę. Po posiłku zdaliśmy pokoje i wyruszyliśmy na nasz ostatni spacer nad morze. W drodze powrotnej zafundowaliśmy sobie odrobinę luksusu, odwiedzając czterogwiazdkową, obrotową kawiarnię widokową Eleven Club, mieszczącą się jedenastym piętrze w hotelu Arka, gdzie zamówiliśmy sobie pyszne lody. O godzinie 13.00 zjedliśmy ostatni posiłek i z przykrością pożegnaliśmy się z miłą obsługa ośrodka. Bez większych przygód zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do domu.

W imieniu całej klasy chciałybyśmy podziękować wychowawczyniom p. R.Słomie i p.M.Kołos za udaną przygodę, niestety już ostatnią w takim gronie… Długo jej nie zapomnimy.

Przygotowały : Anita Białczyk i Dominika Sopel.