8. kwietnia 2016 r. już po raz dziewiąty gimnazjaliści mieli okazję wziąć udział w Targach Edukacyjnych, które zorganizował Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Samostrzelu.

W pięknie udekorowanej przez uczniów architektury krajobrazu auli uczniowie klas trzecich mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną  szkół Powiatu Nakielskiego. Z dużym zainteresowaniem spotkała się oferta ZSP  w Samostrzelu, które kształci uczniów w atrakcyjnych kierunkach: technika weterynarii, technika architektury krajobrazu, technika rolnika, a także Zasadniczej Szkoły Zawodowej, umożliwiającej kształcenie w wybranym zawodzie.

Przybyli tego dnia do Samostrzela goście, trzecioklasiści i ich rodzice poznali z bliska specyfikę szkoły, mogli zwiedzać dobrze wyposażone pracownie przedmiotów zawodowych oraz wziąć udział w wielu pokazach umiejętności weterynaryjnych, rolniczych, florystycznych, fryzjerskich, stolarskich i kulinarnych. Jak co roku, dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz groomerski (strzyżenie psa), wystawa nowoczesnego sprzętu rolniczego i woliera z bażantami. Nie mogło również zabraknąć występu artystycznego uczennicy klasy IV TW, Malwiny Pater.

Targom towarzyszyła miła atmosfera i duże zainteresowanie młodzieży.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowanie Przedsiębiorstwu Produkcji Mebli ŁAWPOL Braci Owczarz oraz Cukierni Karol Tydda za współpracę przy Targach Edukacyjnych.

materiał: ZSP Samostrzel