Dnia 2 czerwca 2016r. odbyła się wycieczka rowerowa do Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku Myślęcinek w Bydgoszczy  klasy Ia. W wycieczce uczestniczyło 14 uczniów oraz wychowawczynie klasy pani Alicja Szwejkowska–Radtke i pani Weronika Rola oraz pan Grzegorz Dorosz.

Po godzinie 8:00 wszyscy na rowerach wyruszyli z spod szkoły do stacji PKP w Samostrzelu, tam następnie uczniowie i ich opiekunowie z całym swoim sprzętem przesiedli się do pociągu, którym dojechali do Bydgoszczy. Będąc na miejscu, miejskimi ścieżkami rowerowymi udali się do Myślęcinka. Głównym celem był park linowy. Zanim jednak uczniowie mogli z niego skorzystać najpierw musieli przejść krótkie szkolenie o zachowaniu bezpieczeństwa na trasie. Kiedy jedna grupa pokonywała trasę, reszta uczniów bawiła się w parku rozrywki, którego główną atrakcją był rollercoaster, który w najwyższym punkcie sięgał 15 m wysokości.

Po mocy niezapomnianych wrażeń i pełnej dawki adrenaliny uczestnicy udali się rowerami do Ogrodu Zoologicznego. Najpierw obejrzeli Akwarium Terrarium, gdzie mogli zobaczyć liczną kolekcję gadów, płazów i ryb. Następnie uczniowie rozpoczęli spacer po terenie zoo. Na dużych wybiegach fosowych prezentowały się ssaki kopytne i duże drapieżniki, w dobrze urządzonych wolierach zobaczyć można było krajowe gatunki ptaków drapieżnych, sów, ptaków grzebiących, krukowatych i wodnych. W centralnej części zoo położony jest piękny staw z wyspą, którą zamieszkują wolnościowe ptaki wodne. W klatkach wzdłuż alejki małego koła zamieszkały małe drapieżniki. Uczniowie z zaciekawieniem przyglądali się zwierzętom robiąc przy tym pamiątkowe zdjęcia.

Kiedy końca zwiedzania zoo przyszedł czas, uczestnicy wsiedli na rowery i pojechali w stronę Dworca PKP na powrotny pociąg do Samostrzela.

Pogoda, humor oraz dobre samopoczucie dopisywało przez cały dzień. Uczniowie do domu wrócili bardzo zadowoleni i zmęczeni, a także bogatsi o nowe doświadczenia turystyczne. Wszyscy uczestnicy dziękują tacie koleżanki Agaty, panu Grzegorzowi za udział w wycieczce i wszelką pomoc.

 

Weronika Rola