16 marca 2016r. uczniowie Technikum Architektury Krajobrazu przystąpili do realizacji VII edycji  projektu Pamiętajmy o Ogrodach.

Pomysłodawczynią i główną realizatorką projektu, współfinansowanego z funduszy Starostwa Powiatowego w Nakle nad Notecią,  jest p. Michalina Damska. Przez osiem miesięcy uczestnicy projektu będą realizowali różne zadania, w których rozwiną i sprawdzą umiejętności: projektowania, zakładania i pielęgnowania terenów zieleni, tworzenia okolicznościowych kompozycji z roślin. Będą również opiekować się, stworzonymi w poprzednich edycjach projektu,  formami małej architektury oraz zaprojektują i wykonają nowe. Jednym z poważniejszych zadań postawionych przez koordynatorkę przed uczestnikami  jest stworzenie projektu ciekawej i charakterystycznej formy architektury krajobrazu we wsi Sadki. Część zadań adresowana jest do najmłodszych uczniów naszej szkolnej społeczności, by i oni nauczyli się spędzać czas w zgodzie ze środowiskiem przyrodniczym.

Uczestnicy rekrutujący się z klas I-IV naszego technikum już przystąpili do pracy. Założyli  hodowle roślin, których będą potrzebować w realizacji kolejnych zadań, wykonali niezbędne prace porządkowe na terenach zieleni wokół szkoły.

Przygotowała MK