W ramach ogólnopolskiej akcji Światowych Dni Młodzieży Bilet dla Brata w diecezji bydgoskiej zorganizowano przedsięwzięcie Nakarm pingwina. Kup rybkę! Jego celem jest zebranie środków, dzięki którym zostanie sfinansowany przyjazd dla trzech mieszkańców Madagaskaru.

Polakom Madagaskar kojarzy się przede wszystkim ze znaną kreskówką Pingwiny z Madagaskaru, stąd też Nakarm pingwina.

Kup rybkę! – ryba dlatego, że jest ona symbolem chrześcijaństwa. Obchodzimy również 1050. rocznicę chrztu Polski, a pierwsi chrześcijanie rozpoznawali się właśnie przez znak ryby.

Słysząc o tej akcji, uczennice z klasy Ia należące do kółka religijnego, postanowiły ją wesprzeć. Na samym początku gimnazjalistki stworzyły plakaty z informacjami o ŚDM, które później rozwiesiły na korytarzach szkoły. Następnie wśród nauczycieli została przeprowadzona sprzedaż breloczków w kształcie rybki. Końcowym etapem akcji miała być sprzedaż ciastek, dlatego 18.04.2016r. uczennice udały się  do Cukierni Sandra w Sadkach. Dzięki Państwu Lewandowskim mogły upiec i ozdobić ciastka  w kształcie rybki. O sprzedaży słodkości, która miała miejsce w piątek 22 kwietnia, informowały plakaty w kształcie pingwinów. Ciastka w bardzo szybkim tempie znikały. Również nasi sympatyczni goście ze Słowenii, którzy przebywają w naszej szkole na zaproszenie pani dyrektor, kupowali i zajadali się  słodkościami.

Przez cały czas ciężkiej i sumiennej pracy uczennic, nie opuszczał ich dobry humor, a na twarzach można było zauważyć uśmiech i zadowolenie z efektów akcji. Tworzenie, pieczenie i ozdabianie ciastek w cukierni, również było niezapomnianą lekcją i ciekawym doświadczeniem.  Wspierając akcję gimnazjalistki rozwinęły w sobie chęć pomocy innym.

Podsumowując całą akcję, zebrano 200zł. Kwota została przekazana do Diecezjalnego Centrum ŚDM , którym jest Szkoła Pomnik Jana Pawła II w Bydgoszczy.

Podziękowania za wszelkie dobro okazane w różny sposób należą się Państwu Lewandowskim, dyrekcji, nauczycielom, pracownikom szkoły, Martynie Maison i Julii Pazderskiej, a także całej społeczności szkolnej.

Przygotowała: W. Rola