W dniu 14 stycznia 2016 r. większość gimnazjalistów z klasy Ia pojechała na pływalnie Naquarius i lodowisko do Nakła nad Notecią. Opiekunami wycieczki były wychowawczynie klasy: pani Alicja Szwejkowska – Radtke i pani Weronika Rola.

Uczniowie w tym dniu mieli trzy pierwsze lekcje. Następnie pieszo udaliśmy się z Samostrzela do Sadek na PKS. Zgodnie z planem wyjechaliśmy o 11:05 do Nakła. Głównym punktem wycieczki był basen i lodowisko.

Zjeżdżalnia, jacuzzi i basen – to atrakcje, z których mieli okazję skorzystać miłośnicy pływania. Chętni uczniowie poszli na basen z panią Alicją, natomiast reszta uczestników wycieczki w raz z panią Weroniką udała się na lodowisko.

Przygotowanie się do wyjścia na lód zajęło nam trochę czasu. Trzeba było wypożyczyć łyżwy i dopasować do swojego rozmiaru buta, co nie każdemu udało się za pierwszym razem. Gdy wszyscy byliśmy gotowi, postanowiliśmy wejść na taflę. Przez  60 minut  cieszyliśmy się z możliwości oderwania się od nauki. Każdy jeździł jak umiał: niektórzy częściej leżeli na lodzie niż przyjmowali postawę pionową, ale z czasem było coraz lepiej. Niestety około godziny 13:00 trzeba było kończyć zabawę.

Zmęczeni i głodni udaliśmy się do bufetu pływalni, gdzie czekała na nas pani Alicja z resztą uczniów. Wychowankowie  dzielili się miedzy sobą wrażeniami z lodowiska i basenu. Nieubłagalnie zbliżał się czas powrotu,  poszliśmy na PKS i zadowoleni wróciliśmy do Sadek.

Wycieczka przebiegła zgodnie z planem. Podczas wspólnej zabawy był czas na lepsze poznanie koleżanek i kolegów, a także  wychowawców. Należy podkreślić, że był to nasz pierwszy wspólny wyjazd w „takim składzie” i  uczniowie bardzo dobrze się zachowywali       i ze sobą współpracowali. Wyjazd pozwolił nam się zrelaksować i odprężyć.  Mamy nadzieję, że kolejna wycieczka będzie również tak udana.

Przygotowały: A. Szwejkowska – Radtke i W. Rola