Szybko mija czas uczestnikom projektu Pamiętajmy o Ogrodach VII sponsorowanego z funduszy Starostwa Powiatowego w Nakle nad Notecią. Przez ostatnie dwa miesiące uczniowie pod opieką koordynatorki projektu p. Michaliny Damskiej wykonali renowację upraw na szkolnych kwietnikach, pikowali siewki kwiatów letnich oraz prowadzili prace pielęgnacyjne trawników, drzewostanu i żywopłotów na terenie szkoły.

W kwietniu przygotowali ekspozycję i zajęcia florystyczne dla uczniów ze Słowenii. Wspólnie z gośćmi wzięli też udział w zajęciach wyjazdowych, na których zapoznali się z metodami upraw stosowanymi w  Indywidualnym Gospodarstwie Ogrodniczym Tadeusza Mazura w Trzeciewnicy.

Również w kwietniu zostały ogłoszone konkursy: plastyczny „Niezapominajkowa rzeźba” dla uczniów szkoły podstawowej z terenu gminy Sadki i fotograficzny „Martwe drewno” dla gimnazjalistów. Pełną parą ruszyły też przygotowania do Święta Niezapominajki.

W maju na Święcie Niezapominajki, na uroczystym spotkaniu zaprezentowano prace konkursowe i  wręczono nagrody. W czasie tej uroczystości, dzięki podleśniczemu p. Radosławowi Mazgajowi poruszono ważne tematy związane z małą retencją i znaczeniem w przyrodzie martwego drewna.

Maj był też dla uczestników projektu miesiącem promocji ich dokonań. Na Targach Turystyczno – Ogrodniczych w Minikowie uczestnicy projektu prezentowali swoje najlepsze prace projektowe oraz dokumentację fotograficzną z realizacji poprzednich projektów, pochwalili się też umiejętnościami florystycznymi.

Pod koniec maja uczestnicy projektu uczestniczyli w spotkaniu z prezesem Wspólnoty  Mieszkaniowej Wyzwolenia 35 w Sadkach panem Jerzym Kwiatkowskim. Uczniowie zapoznali się tam z oczekiwaniami mieszkańców dotyczącymi zagospodarowania skarpy. Teraz wezmą udział w dwóch konkursach „Skarpa Ku Rokitce” – opracowanie projektu koncepcyjnego i „Magicznych wariacjach” – wykonanie rzeźby z kamienia.

Przygotowały: Michalina Damska I Maria Korkosz