Dnia 8 października b.r. w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Za przygotowanie i przeprowadzenie odpowiedzialni byli uczniowie klasy
III B gimnazjum wraz z wychowawcą p. Rafałem Kempką. W ramach projektu edukacyjnego pt. Wybory – nasza świadoma decyzja zostały przygotowane plakaty informujące o: trójpodziale władzy, zasadach demokratycznych wyborów, kogo i na jak długo wybieramy oraz o ordynacji wyborczej ZSP w Samostrzelu. Każda klasa została zobowiązana do wystawienia swojego kandydata do Rady Siedmiu. Na tydzień przed datą wyborów rozpoczęła się kampania wyborcza. Miała ona na celu zaprezentowanie społeczności szkolnej programów i pomysłów przez kandydatów. Ostatecznie na karcie do głosowania znalazło się dziewięcioro pretendentów na funkcję przewodniczącego Samorządu Szkolnego.
W głosowaniu tajnym, powszednim, bezpośrednim i równym uczniowie ZSP w Samostrzelu zdecydowali, że Rada Siedmiu w roku szkolnym 2015/2016 będzie miała następujący skład:

Weronika Dorosz – przewodnicząca

Martyna Maison – zastępca

Damian Ożóg

Magdalena Grześkowiak

Marta Lipecka

Jacek Sobierajski

Magdalena Tadych

Weronika Dorosz uczennica klasy III A gimnazjum zdobyła 72 głosy a Martyna Maison uczennica klasy III technikum architektury krajobrazu uzyskała 53 głosy.
W wyborach oddano 285 głosów ważnych i 16 głosów nieważnych. Frekwencja wyborcza wyniosła 88%.

Tekst: Rafał Kempka


 

Zdjęcia: Natalia Frąckowiak