14 grudnia 2015 r. słowami H. Sienkiewicza „Dobroć serca jest tym, czym ciepło słońca, ona daje życie” Oliwia Lorek i Damian Ożóg rozpoczęli akademię z okazji Dnia Życzliwości i Pozdrowień. Po krótkiej genezie tego święta, nagrodzono zwycięzców konkursu literackiego pt. „Kultura i szacunek tworzą mój dobry wizerunek”

I miejsce – Joanna Mikołajczak z kl. III TAK

II miejsce – Marta Lipecka, Marta Smełsz i Oliwia Lorek z kl. III b

III miejsce – Adrian Grembowski z kl. II a

wyróżnienie – Zuzanna Iciek z kl. I a

oraz  plastycznego pt. „Kulturalni w szkole, w domu i na ulicy”

I miejsce – klasa III b

II miejsce – Dajana Przybysz z kl. III a

III miejsce – Barbara Przybysz z kl. I b

Najżyczliwszym  pracownikiem  szkoły została p. Barbara Świątkowska, a nauczycielem p. Weronika Rola i z uśmiechem na ustach wypiły eliksir uśmiechuJPo obejrzeniu krótkiego filmiku nagranego przez uczniów z kl. II technikum, wszyscy mogli podziwiać umiejętności aktorskie i językowe klasy II a, która zaprezentowała anglojęzyczną wersję  Małego Księcia przygotowaną  pod opieką p. Doroty Krzemińskiej.

Tak wiele można zdziałać każdego dnia. Możesz kogoś rozbawić, wywołać na jego twarzy uśmiech, dać mu nadzieję albo skłonić go do zastanowienia. Najważniejszym dniem nie jest Boże Narodzenie ani Wielkanoc, twoja rocznica urodzin, tylko ten dzień, która właśnie trwa, więc wykorzystaj każdą minutę – te słowa były podsumowaniem spotkania przygotowanego przez p. Aleksandrę Składanowską i p. Jolantę Lach.

Tekst: J. Lach