Jak co roku 1 listopada obchodzimy uroczystość Wszystkich Świętych, a dzień później wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych.  W   tych   dniach   szczególnie   wspominamy   naszych bliskich, którzy odeszli z tego świata. Nie nad każdym grobem zbierają się jednak krewni. Nie wszędzie zapłoną znicze i zabrzmią modlitwy. Z tego powodu uczennice klasy    I a gimnazjum pod opieką nauczycielki religii Weroniki Roli w ramach projektu na zajęcia pozalekcyjne pt. Miłosierny Samarytanin we współczesnym świecie – różne formy pomocy potrzebującym, przeprowadziły akcje Mój znicz na zapomniany grób.  Na samym początku dziewczyny zaprojektowały i wykonały plakaty w kształcie zniczy informujące o zbiórce lampek, która trwała od 19.10.2015 r. do 29.10.2015 r.

Społeczność naszej szkoły nie przeszła obojętnie wobec akcji, co potwierdzeniem mogła być ilość zebranych zniczy.

Kolejnym   etapem   działań   było   zapalenie   lampek   przy   pomniku   patrona szkoły Wincentego Witosa. Następnie gimnazjalistki wraz z opiekunem projektu udały się na cmentarz w Sadkach, aby posprzątać i uczcić pamięć zmarłych żołnierzy, nauczycieli, pracowników oraz uczniów szkoły, a także porządkować opuszczone groby.

Uczennice z zapałem oraz z zaangażowaniem wykonywały powierzone zadania. Trzeba przyznać, że miały bardzo dużo do zrobienia, lecz wspólnymi siłami podołały wszelkim trudnościom. Po około 2 godzinach sprzątania wyznaczone groby zostały oczyszczone.             Gimnazjalistki dla uczczenia pamięci zmarłych zapaliły symboliczny znicz i pomodliły się za ich dusze.

Zespół uczniowski oraz opiekun projektu dziękują tym wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób wsparli akcje.